HC Zalău a rezistat o repriză în faţa liderului HCM Baia Mare

Partida dintre HC Zalău şi HCM Baia Mare, din cadrul primei etape a play-off-ului Ligii Naţionale de handbal feminin, desfăşurată luni după-amiaza, în Sala Sporturilor din Zalău, s-a încheiat cu victoria clară a formaţiei oaspete, 33 – 23, după ce la pauză, maramureşencele aveau avans de numai două goluri, 14 – 12.

În prima parte a întâlnirii, Zalăul s-a apărat bine, iar în atac a comis puţine greşeli. Însă, după revenirea de la vestiare, apărarea nu a mai funcionat la fel de bine, iar Baia Mare a reuşit să se desprindă, înscriind şase goluri în decurs de nouă minute, în timp ce Zalăul a marcat o singură dată.
HC Zalău: Adina Mureşan, Ana Maria Inculeţ – Florina Ciobanu, Andrada Pop, Florina Ţurcaş, Andrada Trif (3), Valentina Bardac, Crina Pintea (5), Roxana Varga, Marina Eliza Cicic, Roxana Rob (3), Valeria Motogna (1), Claudia Constantinescu (10), Ana Maria Şomoi. Manager: Gheorghe Tadici. Antrenor secund: Elena Tadici
HCM Baia Mare: Paula Ungureanu, Mihaela Băbeanu – Aneta Pîrvuţ (3), Laura Oltean (1), Melinda Geiger (6), Eliza Buceschi (4), Oana Bondar, Gabriela Szucs (3), Jenica Rudics (5), Valentina Ardean (1), Luciana Marin (1), Timea Tătar (4), Cynthia Tomescu, Georgeta Diniş, Adriana Nechita, Renata Ghionea. Antrenor principal: Costică Buceschi

One Thought to “HC Zalău a rezistat o repriză în faţa liderului HCM Baia Mare”

1. […] Via: HC Zalău a rezistat o repriză în faţa liderului HCM Baia Mare […]